Home » Reitinguagentuur Moody’s kinnitas Coop Pangale


Moody’s Investors Service uuendas AS-ile Coop Pank antud reitinguhinnangut. Pangale kinnitati investeerimisjärgu tasemel krediidireiting koos stabiilse väljavaatega, mis on samal tasemel kui aasta tagasi antud esmakordne reiting.  

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul kinnitab krediidireitingu uuendamine, et pank on suutnud kiire laenuportfelli kasvu juures hoida samal ajal selle kvaliteeti kõrgel tasemel ning näidanud seejuures head kasumlikkust. „Usun, et reitingu uuendamine annab eelkõige äriklientidele, Eesti riigile ja kohalikele omavalitsustele täiendava kindlustunde tulla Coop Panga kliendiks ning hoida oma raha kodumaises finantsasutuses,“ sõnas Rink.

Moody’s Investors Service’i poolt AS-ile Coop Pank kinnitatud reitingud:

  • Pika- ja lühiajaline vastaspoole riskihinnang Baa1(cr)/Prime-2(cr)
  • Pika- ja lühiajaline vastaspoole riski reiting Baa1/Prime-2
  • Välis- ja kohalikus valuutas pikaajaliste pangahoiuste reiting Baa2
  • Välis- ja kohalikus valuutas lühiajaliste pangahoiuste reiting Prime-2
  • Kohandatud baaskrediidihinnang ba1
  • Baaskrediidihinnang (BCA) ba1

Väljavaade pikaajaliste pangahoiuste reitingutele on stabiilne.

Teade Moodys’e poolt koostatud aruande kohta on leitav https://www.moodys.com/  

Eesti kapitalil põhinev Coop Pank on üks viiest Eestis tegutsevast universaalpangast. Pangal on 102 300 igapäevapanganduse klienti. Coop Pank kasutab jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning toob igapäevased pangateenused inimeste kodu lähedale. Panga strateegiliseks omanikuks on kodumaine kaubanduskett Coop Eesti, mille müügivõrgustikku kuulub 330 kauplust.

Lisainfo:
Kerli Lõhmus
Finantsjuht
Telefon: +372 669 0902
E-post: kerli.lohmus@cooppank.eeSource link

Related Posts

Leave a Comment

This website uses cookies to improve your experience. We'll assume you're ok with this, but you can opt-out if you wish. Accept Read More